Поради щодо вибору витяжки
Кухонна витяжка – це важливий штрих, який доповнює картину вашої кухні. Від того, як він працює, залежить, у прямому та переносному значенні, атмосфера на вашій кухні. Тут ми перелічуємо моменти, котрі потрібно враховувати, обираючи новий витяжний вентилятор.
Типи кухонних витяжок
-
Островные вытяжки
Декоративні витяжки з телескопічною трубою підходять для приміщень різної висоти, вони кріпляться до стелі над вашим кухонним острівком.
-
Настінна декоративна витяжка
Майже вертикальні чи дві діагональні витяжки, які кріпляться до стіни.
-
Стельові витяжки
Непомітні пласкі витяжки, які монтуються до стелі. Підходять у тих випадках, коли Т-подібна витяжка не вписується в дизайн кухні.
Традиційна витяжка
Встановлюється під навісною шафою або кріпиться до стіни.
Циркуляція повітря
Чи є отвір для зовнішньої вентиляції?
Так – витяжні вентилятори виводять продукти згоряння назовні через витяжну трубу. Довжина повітроводу, його вигини та тип матеріалу, з якого його виготовлено, впливає на стабільність потоку повітря та рівень шуму.
Ні – рециркуляційні витяжки не потребують наявності витяжної труби. Вони проганяють повітря через фільтри, які усувають забруднюючі часточки та запахи, а потім- повертають його назад до приміщення.
Розробляючи дизайн кухні, враховуйте, що для оптимальної роботи кожної моделі рекомендується встановлювати її на певній відстані від варильної поверхні.
Ефективність вентиляції
Якщо ви регулярно готуєте ароматні страви чи у вас велика кухня, вам знадобиться більш потужна витяжка. Ось як визначити мінімальну та максимальну потужність витяжки:
1. Виміряйте: довжину, ширину і висоту кухні
2. Помножте: довжину на ширину і на висоту, отримаєте кубічну ємність
3. Помножте: кубічну ємність на 6. Отримаєте мінімальну потужність витяжки (6 змін повітря за годину для легких видів кулінарної обробки, наприклад, приготування на слабкому вогні)
4. Помножте: кубічну ємність на 12, отримаєте максимальну потужність витяжки (12 змін повітря за годину для смаження на олії)
Рівень шуму
Аби на кухні було тихо, обирайте витяжку з низьким рівнем шуму (дБ). Рівень шуму витяжок Electrolux варіюється від 40 до 70 дБ. Для порівняння, шепіт – це 40 дБ, а нормальна розмова – від 60 до 70 дБ.
Конструкція труб повітроводу впливає на рівень шуму витяжних вентиляторів. Мінімізуйте кількість вигинів та поперечних перерізів, вибирайте матеріал з хорошими звукоізоляційними властивостями.
Фільтри та очищення
Всі кухонні витяжки оснащені жировими фільтрами, які затримують часточки жиру у повітрі. Залежно від типу, жирові фільтри потребують регулярної заміни (змінні), або очищення (багаторазові). Декотрі витяжки оснащені індикатором, який вказує на необхідність заміни чи очищення фільтра. За відсутності індикатора його роль може зіграти незвичайне підвищення шуму витяжки. Постійні жирові фільтри можна замочувати і мити вручну, у посудомийній машині на інтенсивній програмі.