Як вибрати мікрохвильову піч?
Мікрохвильова піч - пристрій, без якого важко уявити сучасну кухню. Розігрівати, розморожувати і навіть готувати прості страви - ця техніка може все. Як правильно вибрати мікрохвильовку? Про це далі в матеріалі.
Тип пристрою
Окрема чи повністю інтегрована? Дилема, з якою стикається кожен споживач, який планує покупку цього типу побутової техніки.
- Окремі НВЧ-печі - звичні нам пристрої, перевагою яких є їх мобільність. При необхідності, ви можете переставити її, куди завгодно.
- Вбудовувані мікрохвильові печі - техніка, яка ідеально інтегрується в інтер'єр кухні, складаючи єдиний ансамбль з іншими побутовими приладами. Установка такої мікрохвильовки має ряд особливостей. Зокрема, необхідно подбати про те, щоб ніша була досить просторою, бо необхідно залишити проміжки для бічних стінок.
Обсяг камери і габарити
Вибираючи мікрохвильову піч за габаритами, орієнтуйтесь на свої потреби. Залежно від обсягу камери і розміру пристрою, діапазон функцій може варіюватися.
- 13-19 літрів - камери такого об’єму цілком достатньо для невеликої сім'ї. Як правило, функціонал базовий - розігрів, розморожування, гриль.
- 20-25 літрів - пристрій з таким об’ємом камери - оптимальний варіант для сім'ї із 4 осіб. У ній легко вміститься велика тарілка.
- 26-38 літрів - об’єм камери, який дозволить не тільки розігрівати і розморожувати продукти, а й готувати прості страви. Багатофункціональні пристрої з безліччю додаткових функцій і конструктивних особливостей. Крім базового набору можливостей вони, як правило, оснащені також конвекцією.
Потужність
Від потужності приладу залежить швидкість розігрівання або приготування. Що більше обсяг камери, то вищою повинна бути потужність НВЧ-печі. У стандартних моделей потужність складає 1000 Вт. У пристроїв з грилем - від 1000 Вт. Важливий нюанс: у комбінованих моделях потужність всіх функцій - грилю, мікрохвиль і конвекції - сумується. Тому важливо розуміти, чи розрахована проводка у вашому будинку на таке навантаження.
Яка потужність потрібна для базових функцій мікрохвильовки:
- Звичайне розморожування продуктів - 150-300 Вт.
- Повільне розігрівання - 550-700 Вт.
- Швидке розігрівання/приготування - 800-900 Вт.
Функціонал
Вибираючи мікрохвильову піч, зверніть увагу на можливості, які вона надає. Крім стандартних розігрівання, грилю і розморожування, в сучасних моделях цієї категорії техніки може бути ще безліч функцій, які значно спростять процес приготування.
- Автопрограми приготування. У пам'яті пристрою закладені готові алгоритми приготування. Виберіть бажану страву в меню, і пристрій самостійно встановить потрібні налаштування і рівень потужності.
- Кнопки вибору потужності.
- Можливість зафіксувати в пам'яті системи режими, які використовуєте найбільш часто.
Тип управління
Панель управління мікрохвильовки повинна бути зручною й інтуїтивно зрозумілою. Це аксіома. Віддайте перевагу тій, якою комфортно користуватися вам.
- Механічне управління - просте і надійне. Дві ручки управління - для встановлення потужності і тривалості приготування. З такою мікрохвильовкою впорається навіть той, хто ніколи раніше не користувався такими пристроями.
- Сенсорне управління - розширений функціонал, безліч можливостей для реалізації ваших кулінарних ідей. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і РК-дисплей, на який виводиться вся інформація про процес приготування.
Дизайн
Зовнішній вигляд побутової техніки - важливий нюанс в процесі вибору. Окрема або вбудована модель, дизайн має значення.
Моделі, що інтегруються, як правило мають більш лаконічне і стримане оформлення. Особливість - спеціальне покриття фотополімерним лаком, на якому не залишається слідів від пальців.
Автономні моделі підкорюють своїми лініями. Наприклад, серія Rococo Electrolux - це втілення розкоші і стилю. Металева фурнітура, глянцева поверхня, стилізована панель керування. Така техніка буде відповідати смакам навіть найвибагливішого естета.